• Фудбал
  • Кошарка
  • Хокеј
  • Тенис
  • Е-Спорт

ДОБИЈТЕ 100% БОНУС ДО €/$122

Добијте Бонус

22Bet Македонија: Правна Страница за Спортско Обложување и Казино

22Bet компанијата за обложување е карактеристична по големиот избор на бонус понуди. Помеѓу нив има и различни форми на промоции: добредојде пакет, депозит бонус, роденденски подароци, подобрени услови за обложување, бесплатни облози за серија губитнички облози, и други понуди. Секоја промоција има свои специфични услови за учество.

Коцкарите кои неодамна дознале за веб-страницата и одлучиле да го истражат 22Bet може да очекуваат одличен бонус при регистрација. Компанијата им дава на новите обложувачи подарок од 100%, при првиот депозит во максимален износ до €/$ 122. И повеќе, опсегот на овој 22Bet бонус е импресивен: казиното е подготвено да донира до €/$ 300, односно еднаква сума во оваа вредност во валутата на корисникот.

  • БОНУС 100% До €/$122
  • за Обложување
  • На Вашиот Прв Депозит 🎁
Придружи се Сега

22BET ПРИДОБИВКИ

22BET ОБЛОЖУВАЛНИЦА - РЕЦЕНЗИЈА НА ОСНОВНИТЕ ФУНКЦИИ

Иницијално, сервисот е специјализиран само во индустријата за обложување. Потоа, постепено, функциите се развиваа а подоцна и казиното се појави. Но, главните клиенти се оние кои се обложуваат на спортови.

Листа на Спортови Презентирани на 22Bet

Како додаток на спортовите и виртуелните спортови, 22Bet обложувалницата нуди обложување во временската прогноза, на лотарија, и други неочекувани настани. Ова е одличен пристап кон бизнисот, зар не? Секоја опција на обложувалницата може да се пронајде на главната страница. Постојат обложувачки опции и спортови за обложување: фудбал, хокеј, кошарка, американски фудбал, крикет, тенис, временска прогноза, политика, ТВ игри, рагби, коњски трки, ММА, одбојка, ракомет, голф, пикадо, е-спортови, снукер, формула 1, шах, велосипедизам.

Типови на Oбложување Достапни на Платформата за Коцкање

Има два типа на временско обложување на веб-страницата: пред натпреварот и во живо.

Обложување пред натпреварот ви дозволува да се обложите пред почетокот на турнирот, играта или натпреварот и содржи преку илјада обложувачки спортски опции за врвните натпревари.

Обложувањето на секој избран натпревар е сортиран по достапни спортови во две или три колони заради лесна прегледност. Над линијата е табла за одбројување на времето до почеток на натпреварот. Од десната страна е прилагоден купон за обложување. Испод е секција со оцени во моментот и популарните типови на игри.

Освен тоа, облозите може да се поделат во овие категории:

Повеќе информации за типовите на облозите можете да пронајдете во делот: Најчесто Поставувани Прашања на веб-страницата.

Опции за Обложување во Живо

Онлајн модот привлекува големо внимание. Дизајнерите работеа детално на ова. За да се обложите за време на натпреварот, треба да одите на делот „Во живо“ на главното мени. Структурата и дизајнот се земени од пред-натпреварот страницата. Настаните во живо не се поделени на спортски натпревари и друга забава за коцкање. Се е на едно место, но сортирано. Популарните фудбал и хокеј се сместени во посебно мени. Од овие, секогаш има натпревари во живо. Новите понуди на обложувалницата често се појавуваат во кошарка, тенис, одбојка и ракомет.

Придружи се Сега

22BET КАЗИНО РЕЦЕНЗИЈА

Како што веќе напоменавме, 22Bet не е само обложувалница, туку и онлајн казино. Така да, не би требало да се игнорира овој дел од услугата.

Лесно се наоѓа клубот за коцкање, само најдете го натписот Казино во горното поле на страницата и кликнете на полето. Главната страница веднаш ќе се отвори со игрите лоцирани на неа.

Казино Игри и Слот Машини за Играчите

22Bet казиното содржи преку 3000 игри на веб-страницата, и е едно од најголемите во коцкарската индустрија. Толку голем избор на слот машини, игри на маса и други видови на забава имаат само неколку казина. Во делот на слот машините, можете да ги сортирате игрите по датум, преференца, популарност и џекпот. Освен ова, играчите исто така, можат да ги сортираат игрите според софтвер провајдери.

Исто така, има и потрадиционални игри во казиното, како на пример, рулет, блекџек, бакара, покер и нивни различни верзии. Ако сте љубител на сензации, не пропуштајте ја секцијата во живо. Тука има професионален дилер во живо подготвен да прима облози во реално време.

Ако и тоа не ви е доволно, имате акциони игри со презентери.

Софтвер Провајдери кои ги Содржи Онлајн Казиното

Има повеќе од 20 оператори за игри. Листата вклучува познати софтвер програмери како што се: Betsoft, Habanero Gaming, Microgaming, NetEnt, Pragmatic Play, и Thunderkick.

Придружи се Сега

АДАПТИРАНОСТ ЗА МОБИЛНА ВЕРЗИЈА ЗА 22BET

Голем број на посетители се вклучуваат преку мобилни телефони и таблети. Следно, ќе ја погледнеме адаптираноста на 22Bet.com за мобилни уреди.

КОИ ОСТАНАТИ ПРОМОЦИИ ГИ НУДИ ОБЛОЖУВАЛНИЦАТА?

22Bet има активна бонус кампања. Промоциите се поделени на три главни типови:

БАНКАРСКИ МЕТОДИ ВО ПОНУДА НА ОБЛОЖУВАЛНИЦАТА

Минималниот облог на 22Bet обложувалницата изнесува 0.2 ЕУР. Максималниот износ на облог е пресметан за секој настан посебно, во зависност од спортот и избраниот пазар. Максималната добивка не е ограничена.

Методи на Уплата и Исплата

Голем број на платежни системи се во опција на коцкарската веб-страница. Со нив, можете да вршите уплата и исплата:

Минималната уплата изнесува 1 УСД. Минималната исплата е достапна од минимум 1.5 УСД. Уплатите и исплатите се мошне брзи, не повеќе од 15 минути.

Ограничувањеа во Исплатата за сите Играчи и Обложувачи

Нема информација за максималната дозволена исплата во правилата на платформата. Можеме да заклучиме дека нема ограничување за исплатата. Минималниот износ на исплата е 1.5 УСД.

Сигурност на Податоците на Обложувачите

Сите финансиски и лични податоци на корисниците се целосно заштитени. Страницата користи специјален високо квалитетен шифриран систем за да го заштити трансферот на пари. Освен тоа, во нивните рецензии, играчите не споменуваат исчезнување на пари од нивните сметки ниту пак, напади на измамници. Затоа, не се грижете, местото е безбедно и легално.

Процес на Регистрација на 22Bet

За да се регистрирате на страницата, кликнете на копчето „Регистрација“ на главното мени. Пополнете ги личните податоци, одредете лозинка за сметката, обележете го договорот со правилата за услугата и комплетирајте ја процедурата со повторна најава.

Не заборавајте да го верификувате вашиот профил. Верификувајте го, за да можете да повлекувате средства од сметката подоцна.

Корисничка Поддршка на Платформата за Коцкање

Корисничката поддршка работи седум дена во неделата без прекин, на англиски и други европски јазици. Нејзините претставници можете да ги контактирате преку пораки или електронска пошта.

Независни рецензии од експерти за коцкање: 100% позитивни

ЧЕСТО ПОСТАВУВАНИ ПРАШАЊА